Szkolenie online

GDY TWOJE DZIECKO WKRACZA W WIEK SZKOLNY

MOŻLIWE KIERUNKI I PODEJŚCIA

Wiedza, o której nie ma pojęcia większość rodziców, nauczycieli, a nawet starszych już dzieci. 

Podejmij decyzję o realizacji obowiązku szkolnego Twojego dziecka świadomie, poznając wszystkie możliwe opcje, a w ramach dostępnych wyborów (w tym standardowo szkoły) – możliwe podejścia do edukacji.

Zapraszamy do zakupu nagrania ze szkolenia z naszymi kursantami VIP. Webinar trwa 84 minuty. 

Nasze szkolenie to 2 możliwe podejścia do edukacji w szkole publicznej wraz z 30 wskazówkami z różnych źródeł, które pomogą Tobie i Twojemu dziecku. Poznasz też kilka innych sposobów realizacji obowiązku szkolnego i niezależnie od Twojej ostatecznej decyzji podejmiesz ją świadomie, a nie dlatego, że wszyscy tak robią. 

Dowiesz się również o 10 możliwych podejściach do edukacji, których powinnaś unikać. 

Poznasz prawdziwe historie, które pomogą Ci zrozumieć wiele kwestii i jak to zwykle z nami, przekażemy sporo pozytywnej energii 🙂

Czy wiesz, że gdy Twoje dziecko obejmie obowiązek szkolny istnieje naprawdę sporo różnych opcji dla 6- czy 7-latków?  Z tych samych opcji możesz skorzystać również jeśli chcesz coś zmienić w edukacji swojego dziecka, niezależnie od tego czy jest w klasie 7 szkoły podstawowej, czy już w liceum. Nigdy nie jest za późno na zmiany!

Naszym celem jest przede wszystkim przekazanie faktów czarno na białym, bez ściemy oraz przyczynienie się do tego, żeby decyzje o edukacji były podejmowane świadomie, a nie dlatego, że tak robią wszyscy. 

Najwięcej powiemy o szkole i możliwych rozwiązaniach, bo jednak większość dzieci pójdzie właśnie do klasycznej szkoły. Zaczynając od szkół publicznych wyróżnimy wśród nich te, które należą do inicjatywy “Budząca się szkoła.” Usłyszysz też kilka słów o szkołach alternatywnych. W dalszej kolejności powiemy o edukacji domowej (tutaj również sporo różnych opcji) oraz o unschoolingu.

Być może obawiasz się przyszłości swojego dziecka albo mając dziecko szkolne frustrujecie się oboje od lat. 

Może chcesz coś zmienić albo chcesz już teraz mieć wiedzę na przyszłość, żeby móc podjąć świadomą decyzję najlepszą dla Was.

Nasze szkolenie jest dla każdego rodzica, niezależnie od tego czy ma maluszka, czy już szkolne dziecko. 

Jeśli nie wyobrażasz sobie zmian i np. rezygnacji z placówki, nakierujemy Cię jakie jest możliwie najlepsze podejście wspierające dziecko. 

Już dawno zorientowałyśmy się, że większość idzie za tłumem i zależy nam na tym, żeby każdy zapisywał dziecko do szkoły czy podejmował decyzję o edukacji domowej świadomy różnych innych opcji.

Nasz webinar jest dla Ciebie:

– jeśli jesteś mamą dziecka 0-5 lat i już zastanawiasz się nad jego przyszłą edukacją 

– jeśli jesteś mamą dziecka 6-17 lat i jesteś u progu podjęcia decyzji o tym w jaki sposób będziecie realizować obowiązek szkolny albo chciałabyś coś zmienić (nigdy nie jest za późno na zmiany)

– mieszkasz w Polsce (odnosimy się do sytuacji w polskim systemie edukacyjnym)

– mieszkasz za granicą i wiesz, że są tam możliwe różne opcje i podejścia do edukacji oraz chciałabyś je zgłębić (90% webinaru będzie miała przełożenie na większość państw)

Kiedy ja pierwszy raz w domu wspomniałam o edukacji domowej, mój mąż stwierdził, że coś takiego nie istnieje.

Kiedy niedawno wspomniałam koleżance, stwierdziła, że to bez sensu, bo … skojarzyła z nauczaniem zdalnym.

W webinarze obalamy mity takie jak:

 • należy dla dziecka szukać tylko renomowanej szkoły
 • najlepsze szkoły są płatne
 • dziecko trzeba pilnować i gonić do nauki
 • nie ma alternatywy dla chodzenia do szkoły
 • edukacja domowa to zamknięcie dziecka w domu i brak kontaktu ze światem

TEŻ KIEDYŚ WIERZYŁAM W TE MITY!

Opowiem Ci moją historię...

Gdy jako 6-latka zaczęłam zerówkę, jednocześnie stałam się bardzo nieśmiałą dziewczynką. Z ogromną nieśmiałością tylko w szkole walczyłam do końca szkoły podstawowej. Nie potrafiłam tego przełamać w tym samym towarzystwie, z którym chcąc nie chcąc musiałam spędzać czas codziennie w wymiarze x godzin. Poza szkołą byłam zupełnie innym dzieckiem, goniącym się z dziećmi z osiedla, czasem nawet wdającym się w bitki. Teraz wiem, że coś odreagowywałam.

Do szkoły poszłam już czytająca i wszystko szło mi łatwo. Co roku świadectwa z paskiem bez większego wysiłku, czyli marzenie wielu rodziców oraz nakręconych przez nich i przez system dzieci. Przyzwyczajona do 5-tek i 6-tek bez wysiłku, w liceum nie mogąc mieć samych super ocen przestałam się uczyć i czytać na ok. 2 lata. Stwierdziłam, że bez sensu się uczyć skoro poświęcam więcej czasu niż wcześniej, a i tak nie mam 5-tek, skoro bez nauki po prostu zaliczę i będzie z głowy. 

Opamiętałam się dopiero w klasie maturalnej, a potem na studiach, gdzie byłam za swoją edukację sama odpowiedzialna. Na studiach magisterskich zaczęłam czytać dla przyjemności i robię to do dzisiaj. 

Mało tego, czytam moim dzieciom od urodzenia. Rozwijam je w kluczowym okresie 0-6 lat, żeby im edukacja przyszła jeszcze łatwiej. Otaczam córeczki językami, matematyką, wiedzą, daję wolność rozwoju fizycznego. 

Kiedyś miałam w głowie myśli, żeby starsza po prostu wcześniej skończyła szkołę i miała wolne. W końcu dla mnie koniec obowiązkowej edukacji to była prawdziwa ulga. Myśląc systemowo i w pracy zawodowej też stosując różności dla motywacji zewnętrznej (np. naklejki czy pieczątki), pamiętam jak mówiłam kiedyś do męża, że ja po prostu będę córce płacić za każdą dobrą ocenę i gonienie do nauki będziemy mieć z głowy. Myślałam też o prywatnej szkole. 

Teraz po latach jestem inna jako nauczyciel oraz jako rodzic. Oczywiście wielu się to nie podoba. Chcę, aby moje córeczki jak najdłużej miały bezstresowe dzieciństwo. Poznałam wielu rodziców, których dzieci nie chodzą do szkoły. Obserwuję od środka jak sobie radzą różne dzieci w szkole i poza nią. 

Rezultat: w momencie, gdy moja starsza córeczka (6 latka) została objęta obowiązkiem szkolnym znałam już wszystkie możliwe opcje.

Gdybym posłała ją o rok wcześniej do zwykłej albo prywatnej szkoły i potem zyskała świadomość, jaki błąd popełniłam skracając jej beztroski czas, chyba bym sobie nie wybaczyła. Nie wiem co będzie dalej, ale póki co chodzi do leśnego przedszkola realizując obowiązek w Szkole w Chmurze. Gdybym miała takie podejście do edukacji jak przez większość życia, zabiłabym jej pasję do chłonięcia wiedzy. Teraz doceniam, że ona sama inicjuje na przykład dzień matematyczny. 

Sporo rodziców niestety idzie za tłumem. Ty możesz podjąc świadomą decyzję. 

Martyna Gąsior, z którą prowadziłam to szkolenie ma podobne do mojego podejście i razem ze mną zgłębiła temat od A do Z, chociaż jej synek ma niecałe 3 latka. Jakakolwiek będzie Twoja decyzja- czy szkoła (Jaka? Jak wspierać dziecko? Czego nie robić?), czy edukacja domowa (Jaka forma? W jakiej szkole?), to powinna być podjęta świadomie, z rozważeniem wszelkich za i przeciw oraz Twoich możliwości. Argument “bo tak robią inni” nie jest żadnym argumentem. Wiary w powielane przez różne środowiska mity też nie polecamy. Zapraszamy do poznania rzetelnych faktów.

Podczas szkolenia online:

 • dowiesz się czemu warto rozwijać dziecko we wczesnym dzieciństwie
 • pomożemy Ci podjąć świadomą decyzję co do realizacji obowiązku szkolnego przez Twoje dziecko
 • dowiesz się jak wspierać Twoje dziecko jako ucznia szkoły
 • podpowiemy jak mieć podejście na luzie i bez stresu, niezależnie od tego na jaką realizację obowiązku szkolnego się zdecydujesz
 • poznasz doświadczenie nasze i innych rodziców 
 • dzięki nam poznasz wszystkie możliwe opcje edukacji dziecka 
 • dowiesz się czego nie robić i co utrudnia edukację szkolną dziecka
 • poznasz ciekawe historie i wnioski jakie z nich płyną
 • zdobędziesz wiedzę z różnych źródeł
 • poznasz odpowiedzi na pytania zadawane przez rodziców

Co zyskujesz, kupując to szkolenie:

 • kompletną tematyczną wiedzę, za którą wielu rodziców byłoby wdzięcznych na samym początku drogi i za którą byłyby wdzięczne ich dzieci
 • nagranie video, z którego możesz też korzystać jak z audio np. na słuchawkach o każdej porze dnia i nocy, w każdym miejscu np. podczas jazdy samochodem, czy na spacerze
 • dożywotni dostęp online
 • same konkretne informacje
 • 86 minut cennej wiedzy zebranej z wielu źródeł wraz z praktycznymi przykładami historii z życia wziętych

Ile to wszystko kosztuje?

Cena szkolenia to 69zl (to mniej niż wartościowa zabawka dla dziecka czy obiad w restauracji). 

Cena jest tak niska, bo ten webinar jest częścią większej strategii uświadamiania rodziców, że to dziecko powinno być ich priorytetem. Warto świadomie zaangażować się w jego rozwój oraz znać właściwe podejście, które będzie dla niego korzystne, a także zapoznać się z wszystkimi możliwymi opcjami.

Dlaczego miałabyś nam zaufać?

Zaufało nam już 1050 rodziców. Na stronie głównej możesz usłyszeć naszą historię oraz zobaczyć opinie innych rodziców o naszych szkoleniach i kursach.

Scroll to Top