Szkolenie online

TRENING PRAWOPÓŁKULOWY DLA DZIECI

ponad 40 szybkich zabaw

Wiedza, która do Polski jeszcze w całości nie dotarła. Większość rodziców jest zupełnie nieświadomych, że w świecie, w którym lewa półkula mózgu jest stymulowana poprzez środowisko, należy – zwłaszcza we wczesnym dzieciństwie- zadbać o rozwój prawej półkuli. 

Zadbaj o to, aby Twoje dziecko miało szansę wykorzystania całego potencjału z jakim się urodziło. Aby to było możliwe, niezbędny jest harmonijny rozwój całego mózgu dziecka.

Zapraszamy do zakupu nagrania ze szkolenia z naszymi kursantami VIP. Webinar trwa 90 minut (1,5 godziny).

Nasze szkolenie skupia się przede wszystkim na informacjach z popularnej w krajach azjatyckich metody Shichidy. Dzielimy się wiedzą, która jest trudno dostępna, bo chociażby książki Makoto Shichidy są niedostępne na rynku europejskim. 

Dostaniesz ponad 40 propozycji prostych i szybkich zabaw stymulujących prawą półkulę mózgu dziecka. Dowiesz się też dlaczego tego typu zabawy są ważne dla rozwoju mózgu dziecka. Poznasz specyfikę każdej z półkul mózgowych.

Dowiesz się również jakich warunków potrzebuje prawa półkula mózgu, aby się aktywować i co ją blokuje.

Poznasz przetestowane w praktyce zabawy, do których przygotowania potrzebujesz minimum czasu.

Czy wiesz, że w życiu Twojego dziecka istnieją okresy dominacji prawej i lewej półkuli mózgu i edukacja, w tym wczesna edukacja, powinna to uwzględniać (a niestety często nie jest to w ogóle brane pod uwagę)?

Naszym celem jest przede wszystkim uświadomienie rodziców, że celem wczesnej edukacji powinien być zbilansowany rozwój mózgu dziecka. Po obejrzeniu czy wysłuchaniu szkolenia zyskasz świadomość, że bez celowej stymulacji prawej półkuli we wczesnym dzieciństwie wiele zdolności, które posiada każde dziecko po prostu zaniknie. 

Najbardziej skupimy się na informacjach z metody Shichidy, która do tej pory na naszych najbardziej rozbudowanych kursach uzupełniała metodę Domana. Odniesiemy się też do innych metod i źródeł. Po wyjaśnieniu tego jak ważna jest równowaga pomiędzy obiema półkulami mózgu, odpowiemy na pytanie, które zadało nam wielu rodziców związane z układaniem puzzli przez dzieci i przedstawimy specyfikę każdej z półkul mózgowych. Dzięki temu łatwiej będzie Ci zrozumieć czemu tzw. zabawy prawopółkulowe są tak ważne.

Jeśli nie wyobrażasz sobie wygospodarowania czasu na dodatkowe aktywności, nakierujemy Cię na naprawdę szybkie opcje zabaw, niewymagające przygotowań. Same zabawy prawopółkulowe cechuje to, że zajmują minimum czasu, działamy jak najszybciej i o nich zapominamy.

Już dawno zorientowałyśmy się, że wiedza dotycząca metod tzw. prawopółkulowych powszechnie dostępna przede wszystkim na rynkach edukacyjnych w Azji, jest w Polsce zupełnie nieznana. Gdyby świadomość polskich rodziców byłaby większa, to każdy angażowałby się w rozwój swojego dziecka, tak jak jest to np. w Singapurze. U nas rodzic bawiący się edukacyjnie z dzieckiem jest w 1% rodziców i często jest postrzegany jako zbyt ambitny, podczas, gdy w Singapurze procenty zupełnie się odwracają. Według relacji jednej z mam, która tam mieszka, niemalże każdy rozwija swoje dziecko. 

Nasz webinar jest dla Ciebie:

 • jeśli jesteś mamą dziecka 0-6 lat i chcesz wesprzeć jego rozwój przez zabawę

 • jeśli jesteś mamą starszego dziecka u którego widzisz problemy edukacyjne np. z przyswojeniem informacji, z nauką czytania czy matematyki i chciałabyś mu pomóc tak rozwinąć mózg, żeby nauka czegokolwiek przychodziła bezwysiłkowo

 • chciałabyś wspomóc naukę czytania, matematyki u swojego dziecka
 • chcesz poznać specyfikę każdej z półkul mózgowych
 • chcesz być świadomym rodzicem
 • chcesz wzbogacić to co robisz z dzieckiem o szybkie, rozwijające zabawy
 • chcesz poznać tajniki azjatyckiej metody Shichidy

Poznasz ponad 40 zabaw stymulujących prawą półkulę mózgu dziecka związanych z:

 • rozwijaniem u dziecka wiary we własną intuicję
 • utrzymaniem wrodzonej intuicji matematycznej 
 • utrzymaniem wrodzonej pamięci fotograficznej
 • rozwijaniem kreatywności
 • wyciszaniem i relaksacją
 • ćwiczeniem umiejętności skupienia się
 • prawopółkulową nauką czytania
 • rozwijaniem umiejętności bezwysiłkowego i szybkiego przyswajania informacji
 • stymulowaniem wyobraźni i zachęcaniem dziecka do korzystania z niej
 • prawopółkulową nauką języka
 • prawopółkulową nauką matematyki
 • wykorzystaniem umiejętności pisania i czytania u starszych dzieci

Proponowane zabawy edukacyjne są dla każdego dziecka i możemy zagwarantować, że sporo na pewno mu się spodoba.

Są idealne dla zabieganych rodziców i dla tych, którzy mają kryzys ze wszystkim innym, a chcą mieć poczucie, że robią coś wartościowego dla swojego dziecka.

TEŻ JESTEM ZABIEGANYM RODZICEM! TEŻ MAM DOŚWIADCZENIE Z KRYZYSAMI! 

WYMYŚLANIE DZIECKU ZABAW I TWORZENIE KREATYWNYCH POMOCY DO NICH TO NIE MOJA BAJKA!

Opowiem Ci moją historię...

Wczesną edukację moich córek zaczęłam od języków, wczesnej nauki matematyki i czytania. Gdy trafiłam na informacje o prawopółkulowych zabawach, wróciłam już do pracy po okresie macierzyńskiego ze starszą córką. To czas kiedy sporo rodziców po okresie intensywnego kupowania książek dziecku, edukacyjnych zabaw i innego działania, porzuca wszystko z chwilą powrotu do pracy. Smutne, ale prawdziwe. Ja cały czas działałam dalej, z tym, że inaczej, bo wiadomo pracując nie da się działać tak samo, jak gdy jesteśmy z dzieckiem niemalże 24 godziny na dobę. 

Do zabaw prawopółkulowych podeszłam nieco sceptycznie, bo nie jestem typem kreatywnego rodzica, który ma zamiłowanie do DIY, ciągle wymyśla nowe zabawy i tworzy nowe pomoce dla dziecka. Praktycznie tego nie robię. Znam wartość spontanicznej zabawy i nie ingeruję, zwykle też niczego nie wymyślam. Trochę z braku czasu, ale też trochę dlatego, że to po prostu … nie moja bajka.

Jednak zwłaszcza po lekturze książek Makoto Shichidy, wywiadach i rozmowach z rodzicami, którzy uczęszczali na zajęcia tą metodą lub metodami pokrewnymi np. Heguru w różnych krajach, pomimo, że nie narzekałam na nadmiar czasu, a moja córka wtedy jeszcze nie pokazywała, że to co z nią robię działa tj. nie ujawniała zdolności matematycznych czy też oficjalnie nie czytała, postanowiłam przetestować proponowane aktywności. Z radością odkryłam, że rzeczywiście zajmują zaledwie chwilkę. Zawsze, gdy sobie o nich przypomniałam, udało mi się tę chwilkę znaleźć.

Niestety po relacji jednej z mam z zajęć metodą Heguru w Singapurze totalnie się zafiksowałam, żeby zwłaszcza jeden raz w tygodniu poświęcić cały poranek na tego typu aktywności. Myślę, że chciałam stworzyć taką namiastkę zajęć tą metodą, bo one odbywają się właśnie raz w tygodniu. 

O ile spontan się doskonale sprawdzał, to przygotowanie się do szybkiego przechodzenia kolejno z jednej zabawy do drugiej kosztowało mnie sporo czasu i energii w sobotni poranek. Chciałam wykorzystać dzień wolny od pracy i wcześniej wstać w tym celu. Wyszło na to, że przygotowanie nieco ponad 10 minut zabawy zajmowało mi nawet 1,5 godziny. Gdy wszystko było gotowe, zapraszałam córkę do pokoju. Ona sama po kilku tygodniach takiego schematycznego działania przestała być chętna. 

Wróciłyśmy do spontanu i to jest najlepsze. Tobie też polecam! Ze wszystkich możliwych aktywności, które proponujemy na szkoleniu, wybierz 1-3 na początek i działaj kiedy znajdziesz chwilę, bez presji, na luzie. Cokolwiek zrobisz, będziesz mieć poczucie satysfakcji i spełnienia, bo w końcu wspierasz rozwój swojego malucha.

Młodsza córeczka ma zabawy prawopółkulowe na zasadzie “jak mi zawieje.” Kiedy mam więcej czasu, robię je częściej, kiedy mam mniej to zawsze, gdy znajdę chwilkę. Są idealnym uzupełnieniem metody Domana, zgodnie z którą działamy z wczesną nauką czytania, matematyki i przekazywaniem wiedzy. 

Rezultat: Moja starsza córeczka (6,5-latka) ma bardzo rozwiniętą wyobraźnię, jest kreatywna – zupełne przeciwieństwo mamy. Wykazuje zdolności matematyczne i jestem pewna, że gdybym bardziej regularnie się z nią prawopółkulowo bawiła, czytałaby jeszcze wcześniej, a tym czasem mam czytelniczkę, która miała za sobą pierwszą oficjalnie przeczytaną książkę w wieku 3,5 roku. Bardzo szybko zapamiętuje i łączy ze sobą różne fakty. Jeśli to jest jej inicjatywa i chęci, to pamięciowa nauka piosenek czy innych treści idzie jak z płatka.

Młodsza córeczka (2,5 latka) o wiele wcześniej pokazywała, że odczytuje pojedyncze słowa. W sumie po tym szkoleniu zmobilizowałam się, żeby prawie codziennie zrobić jej jakąś zabawę prawopółkulową. To “prawie” dodaję, żeby było bez poczucia, że muszę, na zupełnym luzie. Za kilka lat pewnie napiszę, jakie są efekty przy bardziej intensywnym działaniu.

Martyna Gąsior, z którą prowadziłam to szkolenie odkryła, że niektóre proponowane aktywności same ot tak pojawiają się u niej w domu. Po zapoznaniu się z jego treścią, czuje się zmotywowana wdrażać więcej.

Podczas szkolenia online:

 • dowiesz się czemu warto bawić się prawopółkulowo we wczesnym dzieciństwie
 • pomożemy Ci zrozumieć dlaczego ważny jest harmonijny rozwój mózgu dziecka 
 • dowiesz się jak wspierać rozwój Twojego dziecka zgodnie z jego naturalnym rytmem
 • wyjaśnimy specyfikę każdej z półkul mózgowych oraz dlaczego każda z nich jest ważna
 • dowiesz się jakie warunki należy zapewnić dziecku do proponowanych przez nas zabaw 
 • dzięki nam poznasz ponad 40 zabaw utrzymujących i rozwijających naturalne zdolności każdego dziecka 
 • dowiesz się co jest kluczowe dla rozwoju dziecka we wczesnym dzieciństwie
 • poznasz doświadczenia nasze i innych rodziców, które wnoszą cenną perspektywę
 • zdobędziesz wiedzę z różnych, trudno dostępnych źródeł
 • poznasz podejście prawopółkulowe do wszelkich układanek, puzzli, czy klocków

Co zyskujesz, kupując to szkolenie:

 • kompletną tematyczną wiedzę, za którą wielu rodziców byłoby wdzięcznych na samym początku drogi i za którą byłyby też wdzięczne ich dzieci
 • nagranie video, z którego możesz też korzystać jak z audio np. na słuchawkach o każdej porze dnia i nocy, w każdym miejscu np. podczas jazdy samochodem czy na spacerze
 • dożywotni dostęp online
 • same konkretne informacje
 • 90 minut (1,5 godziny) cennej wiedzy zebranej z wielu źródeł wraz z praktycznymi przykładami 

Ile to wszystko kosztuje?

Cena szkolenia to 99 zł (to mniej niż wartościowa zabawka dla dziecka czy obiad w restauracji dla całej rodziny).

Cena jest tak niska, bo ten webinar jest częścią większej strategii uświadamiania rodziców, że dziecko powinno być priorytetem, że warto świadomie zaangażować się w jego rozwój i naprawdę warto znać właściwe podejścia, które będą dla niego korzystne i zapoznać się z wszystkimi możliwymi opcjami.

Dlaczego miałabyś nam zaufać?

Zaufało nam już 1400 rodziców. Na stronie głównej możesz usłyszeć naszą historię oraz zobaczyć opinie innych rodziców o naszych szkoleniach i kursach.

Scroll to Top